Bez kategorii

Wentylatory kanałowe serii Lineo

Wentylator kanałowy serii Lineo marki Vortice to niezawodne i łatwe w konserwacji urządzenia, które gwarantują skuteczną cyrkulację powietrza. Zastosowanie najwyższej jakości podzespołów sprawia, że te wentylatory są niezawodne i bezawaryjne, dostarczając optymalnej wydajności przez długi czas.

Zastosowanie wentylatorów kanałowych Lineo jest szerokie i obejmuje różne rodzaje instalacji wentylacji ogólnej. Idealnie sprawdzają się w wentylacji wywiewnej i nawiewnej w różnych miejscach, takich jak mieszkania, biura, sklepy czy lokale gastronomiczne. Dodatkowo, doskonale współpracują z domowymi okapami kuchennymi wyposażonymi w filtry przeciwtłuszczowe, zapewniając czyste i świeże powietrze w kuchni.

Konstrukcja wentylatorów Lineo została starannie zaprojektowana, aby zapewnić efektywną pracę i oszczędność energii. Unikalna konstrukcja wirnika oraz specjalnie profilowane kierownice za wirnikiem ograniczają burzliwość strumienia powietrza, zapewniając równomierne prędkości przepływu powietrza w całym przekroju za wentylatorem. Ponadto, obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa polimerowego jest odporna na uderzenia i promieniowanie UV, zapewniając trwałość i wytrzymałość urządzenia. Wentylatory Lineo składają się z trzech głównych elementów: płyty podstawy, zespołu silniko-wirnika ze zintegrowaną puszką podłączeniową oraz króćców przyłączeniowych. Montaż wentylatorów jest niezwykle prosty dzięki dwóm uchylnym klamrom montażowym, które umożliwiają montaż w różnych pozycjach i obrót zespołem silniko-wirnika pod dowolnym kątem. To znacznie ułatwia instalację w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a także ułatwia czyszczenie i konserwację, bez konieczności demontażu kanałów wentylacyjnych.

Wentylatory Lineo wyposażone są w wyważany dynamicznie wirnik diagonalny, który zapewnia optymalny przepływ powietrza. Łopatki wirnika są profilowane, co minimalizuje turbulencje i skierowuje strumień powietrza na najbardziej efektywną część łopatki. Wirnik wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego