Bez kategorii

Rekuperatory ścienne – ranking TOP 3

Ostatnio na rynku pojawiło się wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu rekuperatorów ściennych, zdobywając zarówno entuzjastów, jak i sceptyków. W niniejszym artykule zanalizujemy, czy te nowoczesne urządzenia są rzeczywiście godne uwagi i czy spełniają swoje obietnice.

Definicja rekuperatora ściennego: Rekuperator ścienny, zwany również rekuperatorem decentralnym, to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane do efektywnej wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Jego istotną cechą jest dedykacja dla konkretnego pomieszczenia, co oznacza, że nie jest przeznaczony do obsługi całego systemu wentylacji. Urządzenia te, choć technicznie mniej zaawansowane niż tradycyjne rekuperatory, wyróżniają się atrakcyjną ceną i brakiem konieczności instalowania rozbudowanych systemów kanałów wentylacyjnych. Są idealnym rozwiązaniem dla budynków, gdzie trudno jest przeprowadzić pełną instalację rekuperacji.

Zalety rekuperatora ściennego: Rekuperatory ścienne charakteryzują się prostotą konstrukcji, gwarantując jednocześnie efektywną wentylację. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla kamienic, pokoi apartamentów hotelowych czy domów i mieszkań, gdzie instalacja pełnego systemu rekuperacji jest niemożliwa. Ich niższa cena i łatwość montażu sprawiają, że są popularnym wyborem w przypadku obiektów, które nie spełniają wymagań tradycyjnych systemów wentylacyjnych.

Wnioski: Rekuperator ścienny to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują skutecznej wentylacji bez konieczności kompleksowych instalacji. Jego dostosowanie do niewielkich przestrzeni sprawia, że stanowi atrakcyjną alternatywę, zwłaszcza w przypadku budynków, gdzie instalacja tradycyjnych systemów jest utrudniona. Pomimo prostoty technicznej, rekuperatory ścienne efektywnie spełniają swoją rolę, co sprawia, że zyskują uznanie na rynku.

Ranking rekuperatorów ściennych Vortice – TOP 3

  1. VORT HRW 60 MONO EVO HCS WI-FI

Pierwsze miejsce za osiągnięte parametry oraz stałą wymianę powietrza otrzymuje model VORT HRW 60 MONO EVO HCS WI-FI. Dzięki zastosowaniu czujnika wilgotności automatycznie reaguje na poziom wilgoci w pomieszczeniu. Urządzenie działa wyjątkowo cicho, gwarantując wysoką skuteczność przy niskim zużyciu energii. Zaprojektowane z myślą o efektywności, oferuje pięć trybów prędkości, co przekłada się na doskonałą efektywność i oszczędność energii, gwarantowane jest to przez silniki EC zamontowane wewnątrz jednostki. Możliwość ustawienia trzech trybów pracy (wywiew, nawiew, odzysk) dodatkowo zwiększa jego wszechstronność. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi urządzenie może działać synchronicznie z innymi urządzeniami w domu, zapewniając ciągłą, naprzemienną cyrkulację powietrza.

2. VORT HRW 40 MONO EVO HCS WI-FI

Rekuperator ścienny VORT HRW 40 MONO EVO HCS WI-FI zdobywa drugie miejsce za osiągnięte parametry i nieprzerwaną wymianę powietrza. Z wykorzystaniem czujnika wilgotności, automatycznie dostosowuje się do zmieniających się warunków wilgotności w pomieszczeniu, doskonale sprawdzając się w sypialni. Dodatkowo wyposażony w czujnik zmierzchu, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb nocny po zgaszeniu światła, zachowując ciągłą wymianę powietrza przy minimalnym poziomie hałasu, co wyróżnia je wśród rekuperatorów ściennych.

Urządzenie działa wyjątkowo cicho, co czyni je liderem w swojej klasie. Zaprojektowane z myślą o efektywności, posiada pięć trybów pracy, gwarantując doskonałą wydajność i oszczędność energii, co potwierdzają zamontowane silniki EC. Trzy dostępne tryby pracy (wywiew, nawiew, odzysk) zwiększają wszechstronność rekuperatora ściennego. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi urządzenie może działać w synchronii z innymi urządzeniami w domu, zapewniając stałą i efektywną cyrkulację powietrza.

Wszystkie rekuperatory ścienne z czujnikiem wilgotności są wyposażone w pilot, ułatwiający intuicyjne sterowanie. Odkryj nowoczesne rozwiązania dla optymalnej jakości powietrza w Twoim otoczeniu dzięki rekuperatorowi ściennemu VORT HRW 40 MONO EVO HCS WI-FI.

3. VORT HRW 30 MONO EVO

Rekuperator ścienny VORT HRW 30 MONO EVO zajmuje trzecie miejsce za osiągnięte parametry i nieprzerwaną wymianę powietrza. Urządzenie, funkcjonujące jako pojedynczy rekuperator ścienny, idealnie sprawdzi się w roli dostawcy świeżego powietrza do garażu lub piwnic, gdzie dotychczasowy dostęp do świeżego powietrza był ograniczony. Wyposażone w 5 prędkości wentylatora oraz 3 tryby pracy, to urządzenie o średnicy otworu zaledwie 100 mm. Kompaktowa konstrukcja zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również łatwą integrację z otoczeniem. Zastosowanie wytrzymałych silników EC gwarantuje długotrwałą wydajność urządzenia.

Urządzenie działa nadzwyczaj cicho, co pozwala mu zająć pozycję lidera w swojej klasie. Optymalizowane pod kątem efektywności, oferuje pięć trybów pracy, zapewniając doskonałą wydajność i oszczędność energii, co potwierdzają wbudowane silniki EC. Trzy dostępne tryby pracy (wywiew, nawiew, odzysk) podkreślają wszechstronność tego rekuperatora ściennego. Sterowanie odbywa się intuicyjnie, bezpośrednio z poziomu urządzenia.

Zaintryguj się innowacyjnymi rozwiązaniami dla optymalnej jakości powietrza w swoim otoczeniu, odkrywając potencjał rekuperatora ściennego VORT HRW 30 MONO EVO.

 

 

Katalog rekuperatorów ściennych Vortice dostępny pod linkiem: https://vestima.pl/wp-content/uploads/2023/03/VORT-HRW-MONO.pdf